امروز برابر است با :27 خرداد 1403

یوسف قادریان

یوسف قادریان کشتی‌گیر فرنگی‌کار سقزی در ۲۵ بهمن سال ۱۳۷۱ در شهر سقز به دنیا آمد.

یوسف قادریان کشتی‌گیر فرنگی‌کار سقزی در ۲۵ بهمن سال ۱۳۷۱ در شهر سقز به دنیا آمد.

یوسف قادریان کشتی گیر کردستانی مردی موفق و محبوب ایرانی است. او موفق به کسب مدال برنز وزن ۸۰ کیلوگرم در قهرمانی جهان ۲۰۱۵ و مدال طلای قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ شده‌است. او در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ نیز شرکت کرد و با شکست در رقابت نخست از دور رقابت‌ها حذف شد.

فعالیت‌های ورزشی یوسف قادریان

  • قهرمانی کشتی آسیا ۲۰۱۴

قادریان در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۴ با پیروزی بر ماساتو سومی از ژاپن (۱۰ بر ۲)، عظمت کوستوبایف از قزاقستان (۶ بر صفر) و هرپریت سینگ از هند (۸ بر ۴) راهی دیدار پایانی شد. قادریان در رقابت پایانی با ضربه فنی به جاناربک کنجیف از قرقیزستان باخت و نقره گرفت.

  • قهرمانی کشتی آسیا ۲۰۱۵

قادریان در وزن ۸۰ کیلوگرم مسابقات قهرمانی آسیا پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با حساب ۴ بر یک یونیبک اوتابکوف از ازبکستان را شکست داد و به مرحله‌ی نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه‌ی ۶ بر ۴ از سد جین هیوک کیم از کره جنوبی گذشت و سپس با پیروزی ۱۳ بر ۶ برابر آیشا آیشان از چین صاحب گردن آویز طلا شد.

  • قهرمانی کشتی آسیا ۲۰۱۶

یوسف قادریان در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ در بانکوک، اوکی جی ما از ژاپن را با امتیاز عالی (۹ بر صفر) مغلوب کرد اما در دور نیمه‌پایانی برابر شمس‌الدین‌اف از ازبکستان که بهترین عنوانش مقام پنجمی آسیا در سال گذشته بود به میدان رفت و در پایان با نتیجه‌ی ۵ بر ۳ مغلوب شد. قادریان در دیدار رده‌بندی با جین سانگ پارک از کره جنوبی و دارنده مدال برنز آسیا کشتی گرفت و در نهایت با ارائه یک نمایش ضعیف هشت بر دو شکست خورد و به عنوان پنجمی مسابقات رسید.

  • قهرمانی آسیا ۲۰۱۸

در سال ۲۰۱۸ یوسف قادریان در مسابقات وزن ۸۲ کیلوگرم قهرمانی آسیا شرکت کرد و در همان رقابت نخست ۲ بر یک مغلوب نا از چین شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر چینی مقابل نماینده‌ی هند، هرپریت سینگ، قادریان از دور رقابت‌ها حذف شد.

  • مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۵

یوسف قادریان در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ در لاس وگاس به ترتیب مقابل چتار مک مور از ساموآ و کیم جین-هیوک از کره جنوبی با نتایج ۱۱ بر صفر و ۸ بر صفر به برتری دست یافت اما در رقابت دور نیمه‌پایانی مقابل ویکتور ساسونوسکی ۳ بر ۳ بازنده شد و از رسیدن به رقابت نهایی بازماند. قادریان با روحیه ای خوب در کشتی رده‌بندی حاضر شد و با وجود خونریزی از ناحیه دهان در رقابت کسب مدال برنز با تسلط حریف قزاقی خود (آسخات دیلمحمداف) با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد و با قرار گرفتن بر روی سکوی سوم، مدال برنز مسابقات را به دست آورد.

  • مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۶

قادریان نماینده وزن ۸۰ کیلوگرم ایران پس از باخت ۱۱ بر ۲ مقابل الکس بیوربرگ کسیدیس از سوئد از دور رقابت‌ها کنار رفت. با باخت این کشتی‌گیر گمنام سوئدی مقابل رفیق رفیق حسینوف آذربایجانی، قادریان شانس حضور در گروه بازنده‌ها را از دست داد و وداع زودهنگامی با رقابت‌های قهرمانی جهان داشت.

  • مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۷

قادریان در وزن ۸۰ کیلوگرم کشتی آزاد مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ در پاریس حاضر بود که در دور نخست با نتیجه‌ی ۱۰ بر یک مغلوب ماکسیم مانوکیان از ارمنستان شد و با راهیابی مانوکیان به دیدار نهایی، قادریان به دور شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز مبارزه کند. وی در این مرحله با باخت با نتیجه‎‌ی ۳ بر ۳ مقابل الکس بیوربرگ کسیدیس، دارندهٔ مدال‌های طلا و نقره زیر ۲۳ سال اروپا از سوئد، از رسیدن به مدال بازماند.

  • بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی ۲۰۱۷

یوسف قادریان در بازی‌های کشورهای اسلامی در باکو توانست نشان طلای مسابقات را به دست بیاورد. وی در مسیر قهرمانی خود برهان آکبوداک از ترکیه را ۳ بر ۱، امان علی آتایف از ترکمنستان را با نتیجه‌ی ۱۰ بر ۴ و رفیق حسینوف از آذربایجان را با امتیاز ۱–۱ شکست داد.

یوسف قادریان

عکسی از گشتی گیر محبوب ایرانی، یوسف قادریان

یوسف قادریان

عکسی از فرهنگی کار کشتی ایران

یوسف قادریان

عکسی از گشتی گیر یوسف قادریان مقابل رامین طاهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.