امروز برابر است با :27 خرداد 1403

پیام عزیزی

پیام عزیزی، خواننده موسیقی آیینی و عرفانی اهل تسنن سال ۱۳۵۳در کرمانشاه دیده به جهان گشود.

پیام عزیزی، خواننده موسیقی آیینی و عرفانی اهل تسنن سال  ۱۳۵۳در کرمانشاه دیده به جهان گشود.

پیام عزیزی (زاده ‎۲۵ دی ۱۳۵۳ در پاوه در استان کرمانشاه و مرکز منطقه اورامان) دیده به جهان گشود. او در خانواده‌ای مذهبی که اجداداَ به موسیقی عرفانی تمایل داشتند، بزرگ شد. وی پیش از آنکه خواننده باشد، قاری قرآن بود و در سال ۱۳۷۳ رتبه اول قرائت قرآن را کسب نمود.

وی در رشته هنر در مقطع دکترا تحصیلات خود را به اتمام رساند. پیام عزیزی متاهل است و دارای یک دختر و یک پسر است. وی در موسیقی خود از ترکیبی از موسیقی تلفیقی کُردی ایرانی و ترکیه ای بهره می گیرد.

به گفته خود پیام عزیزی پدر و اجدادش از مداحان مشهور کردستانات بودند و برادرش در سال 56 از قاریان ممتاز بین المللی بوده و صدای او موروثی است.

پیام عزیزی برای اولین بار زمانی که در تکایایی در خانقاههای کردستان مشغول اجرای موسیقی بود، با محمدجلیل عندلیبی آشنا و به پیشنهاد او وارد دنیای حرفه‌ای موسیقی عرفانی شد. با آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی اولین آلبوم خود را به نام “با قدسیان”روانه بازار کرد. این آلبوم در ایران و امارات متحده عربی و عمان و اروپا و سودان، مورد استقبال قرار گرفت.

 • سبک موسیقی پیام عزیزی

پیام عزیزی در مجموعه آثاری که از خود منتشر کرده پیرو موسیقی عرفانی بوده و مشخصاً در آثار خود موسیقی کُردی را با تلفیقی از کُردی کردستان شرقی و کردستان شمالی به کار برد.

 • همکاری پیام عزیزی با سامی یوسف

بهمن 1394 پیام عزیزی توسط سید محمد جابری نوازنده دف به سامی یوسف معرفی شد که این همکاری موجب بازخوانی دو قطعه یا “یا رسول‌الله یا شای مدینه” به کُردی و قطعه “مسلمانان” به زبان فارسی شد. که البته سامی یوسف اصالتا تبریزی است.

در اسفند 1396 دانشگاه کنسرواتوار چایکوفسکی روسیه از پیام عزیزی بعنوان نخستین هنرمند این مجموعه با اهدای لوح تقدیر بصورت ویژه او را مورد تقدیر قرار دارد

 

 • همکاری پیام عزیزی با سایر هنرمندان

پیام عزیزی در فصل بهار برای ویژه‌برنامه تحویل سال ۱۳۹۵ موزیک ویدیو مشترکی را با همکاری خوانندگان مطرحی همچون رضا صادقی، سعید شهروز، محمد علیزاده، مهدی یراحی و مرتضی پاشایی منتشر کرد.

در طول فعالیت هنری خود در تولید آلبوم‌های موسیقی خود با افرادی چون محمدجلیل عندلیبی، مجتبی میرزاده، علی پژوهشگر و پاشا هنجنی و گروه کامکار همکاری کرد.

 • کنسرت‌ها و فعالیت‌های بین‌المللی پیام عزیزی

در سال ۱۳۹۵ کنسرت خیریه‌ای در شهر سنندج استان کردستان با هدف حمایت از کودکان بی‌سرپرست با شعار “می‌خواهیم آرام خاطر کودکان نیازمند و بی‌سرپرست باشیم” برگزار کرد. این کنسرت با همکاری شرکت فرهنگی هنری ترانه‌سرای آبیدر با آهنگسازی پیام سلیم خرد اجرا شد.

در سال ۱۳۹۶ با همیاری اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور به روسیه اعزام شد و در موسیقی کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو که از معتبرترین کنسرواتوارهای دنیا بوده و به مناسبت میلاد حضرت رسول برگزار شده بود، همراه با گروه موسیقی “با قدسیان” به اجرای موسیقی پرداخت و موفق شده از سوی روس لان میلد زیخوف وزیر وقت فرهنگ جمهوری اوستیای شمالی مورد تقدیر قرار بگیرد.

در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۷ با گروه موسیقی خود در سالن ارکسترون مسکو در پایتخت روسیه و همچنین در سالن فیلادرمونی در شهرهای ولادی‌قفقاز در مرکز جمهوری اوستیای شمالی نیز به اجرای موسیقی پرداخت.

در حاشیه موسیقی کنسرواتوار چایکوفسکی نیز برای دانشجویان رشته موسیقی، کارگاه موسیقی کُردی برگزار کرد.

در مرداد ۱۳۹۶ کنسرت بزرگ سنتی عرفانی خود را با گروهی هشتاد نفره از “دف‌نوازان فروزان” و “دف‌نوازان هوران” به روی صحنه برد.

در شهریور ۱۳۹۶ دو کنسرت متشکل از هزار نفر دف نواز در مراسم اختتامیه هفتمین دوره جشنواره سراسری دف‌نوازی “دف نوای رحمت” و همچنین نخستین دوره جشنواره بین‌المللی “دف نوای رحمت” به روی صحنه برد.

عضویت در هیئت داوران چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی مولودی‌خوانی “هه‌تاو” از دیگر فعالیت‌های هنری پیام عزیزی است.

در ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ پیام عزیزی به همراه گروه موسیقی “ئه‌وین” و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، دکتر سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج در مجلس، اداره کل بهزیستی استان کردستان، شهرداری سنندج، صدا و سیمای مرکز کردستان، اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، کنسرت خیریهای به حمایت از کودکان بی‌سرپرست برای هدیه شب عید نوروز در سالن بزرگ آزادی شهر سنندج استان کردستان برگزار کرد که به لطف کمک‌های نقدی افراد خیر و نیکوکار کُردستان حاصل این کنسرت ۳ میلیارد ریال وجه نقد بود که توسط خبرگزاری‌ها مورد تأیید قرار گرفت.

همچنین پیام عزیزی در ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ در جشنواره بین‌المللی نیکوکاری سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق؛ با حضور پروفسور دکتر “علی قره‌داغی” دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان، کنسرت خیریه برگزار می‌کند.

 • تقدیرها
 1. تقدیر در جشنواره ذکر و ذاکرین ۱۳۹۵
 2. در اسفند ۱۳۹۶ کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو به عنوان نخستین هنرمند در دنیا، با اهدای لوح تقدیر به صورت ویژه، پیام عزیزی را مورد تقدیر قرار داد.
 3. اهدای تقدیرنامه عالی افتخاری توسط “روس لان میلد زیخوف” وزیر فرهنگ جمهوری اوستیای شمالی ـ آلانیا در کشور روسیه تقدیر در جشنواره موسیقی فجر
 4. تقدیر در جشنواره بین‌المللی دف‌نوازی نوای رحمت با گروه هزار دف
 • آلبوم های پیام عزیزی
 1. با قدسیان
 2. لبیک
 3. بارگاه
 4. پیام عاشقان
 5. سروکی دل
 6. ملکا
 7. خورشید مستان
پیام عزیزی

عکس پیام عزیزی در حال خواندن موسیقی «محمد رسول الله» (ص)

پیام عزیزی

عکسی از پیام عزیزی همراه با سامی یوسف

پیام عزیزی

عکسی از خواننده عرفانی پیام عزیزی

1 یک پینگ

 1. پینگ بک: مجتبی میرزاده - دانشنامه اینترنتی بانه تی وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.