امروز برابر است با :27 خرداد 1403

ندا قاسمی

ندا قاسمی، صداپیشه و بازیگر رادیو، تئاتر و تلویزیون ایران است و در ماه ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۶ به دنیا آمده است.

ندا قاسمی، صداپیشه و بازیگر رادیو، تئاتر و تلویزیون ایران است و در ماه ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۶ به دنیا آمده است.

 • زندگی نامه

ندا قاسمی در ماه ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۶ به در شهر کرمانشاه به دنیا آمده است. ندا قاسمی  از دوران کودکی بسیار خیال پرداز بود، معمولا زمان های زیادی که بخاطر شاغل بودن مادرش تنها می شد، تمام مدت، در خلوت رویا می بافت این رویا بافی ها قطعا از طریق نیروی درونی هدایت می شد و ندا قاسمی را به سمت علاقه به بازیگری می کشاند.

پدرش جواد قاسمی را در سال 1380 از دست داده و دو خواهر به نامهای شبنم و زهرا و یک برادر به نام فرزاد دارد. ندا قاسمی از سال ۱۳۸۶ بازیگری تئاتر را شروع کرد. سپس در صدا و سیمای مرکز کرمانشاه به عنوان بازیگر و مجری در برنامه‌های مختلف با این مرکز همکاری کرد و از سال ۹۳ به عنوان گوینده، دوبلور و بازیگر در واحد نمایش رادیو کرمانشاه مشغول شد. ندا قاسمی همچنین دانشجوی دکترای رشته شیمی آلی در دانشگاه تهران است.

 • فعالیت های هنری

در سن ۲۰ سالگی بازیگری در تئاتر را آغاز کرد و سال ۹۵ در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای نمایش گاهی، کاندیدای بهترین بازیگر زن شد. همچنین با نقش آفرینی در سریال نون خ به کارگردانی سعید آقاخانی در نقش شیرین، نخستین تجربه بازیگری در تلویزیون را کسب کرد.

دربارهٔ نقش شیرین و داستان ازدواجش گفت:« هر چه بیشتر پیش می‌رویم نویسنده شخصیت‌ها را در بازیگران بیشتر می‌بیند و طبیعتاً نسبت به قبل بیشتر دستش می‌آید که چه اتفاقاتی را برای بازیگر بنویسد و او را درگیر چه ماجراها و ویژگی‌هایی کند.» ندا قاسمی در سریال رادیویی قلب بنفش به کارگردانی میرطاهر مظلومی نیز به ایفای نقش پرداخته‌ است.

 • تصادف ندا قاسمی

ندا قاسمی بازیگر کاراکتر «شیرین» در سریال تلویزیونی «نون. خ» سال گذشته در حالی که به همراه دوستش در یک خودرو از کرمانشاه به سمت تهران در حال حرکت بود به دلیل از دست دادن کنترل خودرو دچار سانحه می شود.

ندا قاسمی می گوید: برای مذاکره در سری دوم مجموعه «نون. خ» و یک پروژه دیگر همراه با دوستم در خودرو در حال حرکت بودیم که ناگهان خودرو منحرف شد و در نهایت پس از چند بار معلق خوردن در کنار جاده واژگون شد. خوشبختانه هم من و هم دوستم به دلیل بستن کمربند ایمنی هیچگونه شکستگی نداشتیم.

 • نحوه انتخاب برای سریال “نون خ”

از طریق یکی از دفاتر به سریال نون خ معرفی شد ، قطعا دلم خیلی میخواست در اینکار حضور داشته باشم به دلیل اینکه آقای سعید آقاخانی را خیلی دوست داشتم. از آنجا که خودم کرمانشاهی و کرد هستم اتفاق خوبی برای من بود که بتوانم یک نماینده برای مردم خودم باشم.

 • فیلم کوتاه “آواز دست ها علاقه به دف زدن”

یک فیلم کوتاه به اسم «آواز دست ها» به کارگردانی حمزه زارعی کار کردم که در جشنواره های مختلف جهانی دیده شد، این کار به زبان کردی و در مورد موسیقی بود.

جالب است بگویم سریال نون خ باعث شد من دف زدن یاد بگیرم، هرچند قسمت های مربوط به دف زدن خیلی دیده نشد اما برای من تجربه خوبی بود.

 • تئاتر
 1. گاهی
 2. کبوتری ناگهان
 3. بیتلها
 4. چقدر قیافه شما برایم آشنا نیست
 5. پاییز هزار و سیصد و جنگ
 6. سکوت تلخ انارهای شیرین
 • سریال
 1. فصل اول سریال نون خ ( سعید آقاخانی)
 2. فصل دوم سریال نون خ (سعید آقاخانی)
 3. دیگری (مرجان اشرفی زاده)
 4. ساخت ایران (محمدحسین لطیفی)
 5. مجردها (حسین حیدری)
 • سینمایی
 1. تصویرم در آینه نیست (محمدرضا خاکی)
 2. خداحافظی طولانی (فرزاد مؤتمن)
 3. رخساره
 • تله فیلم
 1. چشمان بیدار بمو (کاظم معصومی)
 • سریال رادیویی
 1. قلب بنفش
 • هنرمندان مورد علاقه ندا قاسمی

از بین کارگردان ها، کارهای «کوئنتین تارانتینو» و «دیوید لینچ» را خیلی دوست دارم و بازیگر مورد علاقه ام «جنیفر لارنس»، «رابرت دنیرو» و «متیو مک کانهی» می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.