امروز برابر است با :27 خرداد 1403

فردین رابط

فردین رابط، بازیکن فوتبال در ۷ آبان ۱۳۸۰ در شهر پیرانشهر به دنیا آمد.

فردین رابط، بازیکن فوتبال در ۷ آبان ۱۳۸۰ در شهر پیرانشهر به دنیا آمد.

 • آغاز دوران حرفه‌ای

فردین رابط اهل شهرستان پیرانشهر از استان آذربایجان غربی می باشد. وی از جمله بازیکنان کُرد باشگاه استقلال تهران می‌باشد که توسط استراماچونی با قراداد پنج ساله به استقلال پیوست. رابط همچنین زمانی که در تیم جوانان تراکتور سازی بود به تیم ملی جوانان دعوت شد و هم‌اکنون عضو تیم ملی فوتبال جوانان ایران می‌باشد.

 • شروع فوتبال

فردین رابط فوتبال را از مسابقات مدارس شهر پیرانشهر آغاز کرد اما این در حالی است مثل بسیاری از همشهری‌هایش از وضعیت مالی خوبی برخوردار نبود و به همین دلیل مجبور بود برای گذراندن زندگی کاری سخت را انجام دهد.

 • کولبری فردین رابط

من چند بار مجبور شدم بدون اینکه خانواده‌ام را در جریان بگذارم برای رتق‌ و فتق زندگی کولبری کنم که اتفاقاً خانوده ام پس از اطلاع از این کار من بسیار ناراحت شدند اما من در آن زمان مجبور به چنین کاری بودم. باید بگویم آنجا در منطقه‌ای که من زندگی می‌کنم درآمدی وجود ندارد. ولی متأسفانه شنیده می‌شود که این افراد را متهم به حمل قاچاق می‌کنند که درواقع این حرف درستی نیست و کسانی که این‌گونه صحبت‌ها را مطرح می‌کنند باید خودشان در چنین شرایطی قرار دهند تا متوجه شوند کولبری چه‌کار سختی است و به‌نوعی می‌توان گفت کولبری کاری بین مرگ و زندگی است.

 • با پول فروش گوشی به تهران آمدم

من با فروش گوشی خودم تصمیم گرفتم به تهران بیایم و در تست‌های تیم‌های مختلف شرکت کنم و در بعضی از این تست‌ها هم قبول می‌شدم اما آن‌ها برای ورود من به تیم حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان می‌خواستند درصورتی‌که من با ۲۰۰ هزار تومان که آن‌هم از فروش گوشی به دست آورده بودم به تهران پا گذاشته بودم.

 • مسابقات دوومیدانی

بعد از تحمل این حجم از سختی‌ها، دست از پا درازتر دوباره به پیرانشهر بازگشتم و تصمیم گرفته بودم که به فوتبال ادامه ندهم تا اینکه پایم به مسابقات دوومیدانی باز شد.

با پرداختن به این رشته ضمن اینکه از لحاظ آمادگی جسمانی بسیار برایم مفید واقع شد، موفق شدم در سطح استان حتی عناوینی را به دست بیاورم. کار به‌جایی رسید بود که به من می‌گفتند که به درد فوتبال نمی‌خورم و همین دوومیدانی را ادامه بدهم.

 • استقلال

فردین رابط توسط استراماچونی با قراداد پنج ساله به استقلال پیوست. او زمانی که در تیم جوانان تراکتور سازی بود به تیم ملی جوانان دعوت شد و هم‌اکنون عضو تیم ملی فوتبال جوانان ایران می‌باشد.

اولین بازی رسمی فردین رابط برای استقلال با پیراهن شماره ۴۲ مقابل تیم نساجی مازندران از سری مسابقات لیگ برتر رقم خورد. پیش از این با پیراهن شماره ۱۸ برای تیم‌های پایه استقلال به میدان رفته بود.

دیدار مقابل نساجی مازندران اولین حضور کوتاه مدت فردین رابط در تیم بزرگسالان استقلال است که او به تشخیص فرهاد مجیدی در نیمه دوم وارد زمین شد.

 • نفت مسجدسلیمان

فردین رابط در پنجره نقل و انتقالاتی زمستان ۲۰۲۱ با قراردادی قرضی به نفت مسجدسلیمان پیوست.

 • چطور شد که سر از تراکتور درآوردی؟

در همین گیرودار بودم که از یکی از رفقایم شنیدم که تراکتور بعد از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی‌اش قصد دارد از افراد مختلف تست به عمل بیاورد. انگار دنیا را به من داده بودند، اما شاید باور نکنید که هزینه رفتن تا تبریز را نداشتیم و به همین خاطر از یکی از دوستانم تنها ۱۰۰ هزار تومان قرض کردم به آقای حسن دخت معرفی کردم. در آن روز من در طی بیست دقیقه ۳ گل به ثمر رساندم و مربی من را صدا کرد و از من پرسید که جنوبی هستم که در جواب گفتم نه کُرد هستم.

سپس پرسید که آیا می‌توانم در تبریز بمانم که در آن لحظه با خودم گفتم بهتر است درخواست خوابگاه بدهم که مربی با شنیدن این درخواست من مبنی بر خواستن خوابگاه؛ گفت نه امکان دادن خوابگاه میسر نیست و من را خط زد.

فردای آن روز دوباره سر تمرینات حاضر شدم و این بار مرحوم حسن دخت به من گفت که چرا دوباره آمدم که در این لحظه به‌دروغ گفتم که می‌توانم در تبریز بمانم. بدین ترتیب حدود ۲۲ روز برای اینکه در تراکتور بتوانم تمرین کنم در چادر زندگی کردم و تنها خوراکم املت یا ساقه طلایی بود.

در آن فصل در تیم جوانان تراکتور فیکس بازی کردم و حتی در دوران جان توشاک چند جلسه با تیم بزرگسالان تراکتور تمرین کردم که موردتوجه قرار گرفتم اما متأسفانه من درحالی‌که داشتم نظر جان توشاک را به خودم جلب می‌کردم آقای حسن دخت فوت کردند و من بهترین پایگاه خودم را در تراکتور از دست دادم.

 • دعوت به تیم جوانان ایران

فردین رابط توسط پورموسوی به تیم جوانان ایران دعوت شد و البته روی نیمکت نشست تا اینکه به‌جای جلالی به میدان رفته و در پست دفاع چپ جای جلالی را میگیرد و به‌تساوی یک‌بریک می‌کشاند در اردوی تیم جوانان ماندگار شود.

 • افتخارات باشگاهی فردین رابط 
 1. لیگ برتر
 2. قهرمانی در لیگ برتر 01-1400
 3. جام حذفی
 4. نایب قهرمانی در لیگ برتر ۹۹–۱۳۹۸ به همراه تیم استقلال
 5. نایب قهرمانی در جام حذفی ۹۹–۱۳۹۸ جام حذفی ۹۹–۱۳۹۸ به همراه تیم استقلال
فردین رابط

عکسی از بازیکن فوتبال استقلال

فردین رابط

عکسی از فردین رابط در حال تمرین

فردین رابط

عکسی از فردین رابط در حال بازی فوتبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.